Back to top

Po kilkunastu miesiącach intensywnych negocjacji budapeszteński port lotniczy im. Ferenca Liszta został ostatecznie sprzedany. Większościowym udziałowcem w spółce zarządzającej portem po niemal dwóch dekadach znów stał się rząd w Budapeszcie. Należąca do węgierskiego państwa firma Cornivus objęła 80 proc. udziałów w spółce Budapest Airport Zrt.

06.06.2024

W czeskich Pardubicach w nocy ze środy na czwartek zderzyły się czołowo dwa pociągi: towarowy oraz pasażerski. Zginęły co najmniej cztery osoby, ponad dwadzieścia siedem jest rannych. Maszyniści obu pociągów przeżyli katastrofę.

06.06.2024

„Rozpoczynamy rozbudowę blisko 14-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski–Jasionka” – pochwaliła się dzisiaj w mediach społecznościowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wojewoda Podkarpacki wydał bowiem decyzję zezwalającą na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej.

16.04.2024
Płatna droga na Węgrzech

Jednodniowa winieta na autostrady i drogi ekspresowe na Węgrzech będzie dostępna od 1 kwietnia 2024 roku – poinformował dziennik gospodarczy „Világgazdaság”.

28.03.2024

W pierwszej połowie obecnego roku České dráhy jeździły najpunktualniej od siedmiu lat. Na czas przyjechało i odjechało 88,8 proc. kolejowych składów.

20.08.2023
Droga ekspresowa w zimowej scenerii

Do 2030 roku na terenie Polski powstanie aż 3800 kilometrów dróg o charakterze autostradowym i dróg ekspresowych wchodzących w skład unijnej sieci transportowej TEN-T – ogłosił we wtorek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas Międzynarodowej Konferencji z cyklu Europa Karpat: Redefinicja łańcuchów logistycznych w świetle nowej polityki transportowej TEN-T.

14.02.2023

Na oddanym właśnie do użytku fragmencie czteropasmowej drogi nr 37 między Gesztely a Szerencs w północno-wschodnich Węgrzech powstał niezwykły odcinek: wystarczy jechać prawym pasem przepisową prędkością, aby usłyszeć w swoim aucie węgierską piosenkę ludową „Érik a szőlő” („Winogrona dojrzewają”). Melodię wygrywają opony przejeżdżających tym odcinkiem samochodów. To już kolejna "grająca droga" u naszych Bratanków.

04.12.2022

Samolot pasażerski Boeing 737 linii Ryanair lecący z Poznania do Tel Awiwu wylądował w sobotę awaryjnie na lotnisku w węgierskim Debreczynie.

12.11.2022

Nowa kolejowa brama z Azji do Europy jest już gotowa. Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó oficjalnie otworzył intermodalny terminal we wsi Fényeslitke, niedaleko granicy węgiersko-ukraińskiej. Nowy terminal nosi nazwę „Brama Wschód-Zachód”, zajmuje obszar wielkości 85 hektarów, wykorzystuje najnowocześniejsze technologie (np.

19.10.2022

Autobus legendarnej węgierskiej marki, której pojazdy przed sześć dekad jeździły po Warszawie, wrócił na ulice stolicy Polski. Jak poinformowały w komunikacie warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe, pierwszego dnia testów Ikarusa elektryka legenda „madziarów” związanych z Warszawą od 80 lat „przyciągnęła jak magnes miłośników komunikacji”.

01.09.2022

Węgierskie władze nałożyły na irlandzkiego przewoźnika karę w wysokości aż 300 mln forintów (3,57 mln zł; 765 tys. euro) za przerzucanie na pasażerów kosztów nowego „podatku od dochodów nadzwyczajnych”. Przedstawiciele Ryanairu już zapowiedzieli, że odwołają się od tej decyzji.  

08.08.2022

Po 15 latach przerwy mieszkańcy Krakowa oraz turyści znów mogą na regularnej linii podróżować autobusem węgierskiej marki Ikarus. Tym razem nie jest to jednak tradycyjny przegubowy autobus, zostawiający za sobą chmurę spalin, ale nowoczesny i zeroemisyjny pojazd elektryczny. 

07.08.2022